Léto je za námi

No a léto máme za sebou, safra to to uteklo

20.4.2012 České Budějovice
21.4.2012 Cihelna plná country
19.5.2012 Pikovice
28.5.2012 Na Barče
8-10.6.2012 Rackárna
18.6.2012 Memorial Jarky Mottla
7.7.2012 Potlach v Muzeu
8.7.2012 Berounka
17.8.2012 Zase Na "Valenťáku"
30.7.2012 Potlach Údolí děsu
4.8.2012 Podkrašovský vodník
11.8.2012 10.Výročí od povodní na Berounce-Roztoky u Křivoklátu
18.8.2012 Trosecký širák
24.8.2012 Míval jsem kdysi kamaráda…
8.9.2012 Žabáci narozeniny svatba
15.9.2012 Žloukovice
19.9.2012 Velká slezina
22.9.2012 Potlach Sovy
29.9.2012 Brigáda před potlachem20.4.2012 České Budějovice

Letos ten čas letěl, pádil a prchal nemilosrdně. Z jara to ještě vypadalo na klidný průběh. Omyl začalo to už na jaře V Kabaretu u Váňů v Českých Budějovicích. Skvělá parta jihočeských traperů se sešla v pěkném prostředí kabaretu, Jindřiška se tiše proplétala mezi stoly s občerstvujícími moky, no a my hráli jako o život. Dlužno podotknout že atmosféra v sále byla vynikající a i bez aparatury bylo slyšet každé slovo a tak jsme si užívali nádherný trampský večer, spát se šlo dlouho po půlnoci……

21.4.2012 Cihelna plná country

Ráno po vydatné snídani pokračujeme směrem k Protivínu na country cihelnu u Čáryfuka. Ve známé písni se pěje: cesta k Protivínu netrvá hodinu. Pavel Dráb nám ovšem tuto teorii vyvrátil neb hledání cihelny se u něj změnilo takřka ve Švejkovu anabázi z Tábora do Putimi. V jednu chvíli se ocitl u Týna nad Vltavou a ten Protivín mu furt někam uhýbal. Nakonec vše dobře dopadlo, sešli jsme se, hráli, radovali se s ostatními kapelami a kamarády a prožili krásné trampské setkání. Skvěle zahráli kamarádi ze Zlatého orla, Marčela s Ivetou přidali nádherné songy, V noci dorazila parta s Rosťo a Helou-Duo Blanice a tak se zábava protáhla do časných ranních hodin. Ráno Čárifuci připravili skvělou budící polévku, pomalu se začali rozeznívat kytary, muzikanti se přidávali i střídali a odpoledne to vypadalo že se ani nedostanem domů.

Country cihelna Protivín 21.4.2012

Country cihelna Protivín 21.4.2012

19.5.2012 Pikovice…

Tam jsem nebyl, ale jak se doneslo k mému uchu, Kamarádi Staré řeky váleli, jsa zařazeni do hlavního odpoledního programu této monstrakce a obstáli s úspěchem mezi takovými veličinami jako je Wabi Daněk s Dvřáčkem, KTO a dalšími profesionály.

28.5.2012 Na Barče

Příjemné překvapení nastává vždy , když se sejde plný sál. A to se nám opět na Barče tentokrát splnilo. V úvodním bloku se nám podařilo navodit příjemnou atmosféru, plzeňští Komáři s Šedivkou v čele nezklamali, Indigo to rozjelo jako vždy a muselo přidávat, jasně že píseň o vilném dědečkovi, v podání Pepy ČEPIČKY je nepřekonatelným supersongem. Závěr opět patřil naší kapele a zase se přidávalo a mnohým ujelo i poslední metro.

8-10.6.2012 Rackárna

Jsme konečně zase vyjeli na čundr. To nás pozvali kamarádi z Údolí racků do Milíkova, na 50. výročí Rackárny, neboli Osadu ÚDOLÍ RACKŮ (MY TOMU STEJNĚ ŘÍKÁME VRŠEK ŠIŠEK) neb takovej kopec nikde jinde není a místo racků je šišky viděti jest. Starší osadníky spolehlivě i s bagáží dovezl Mlynář na kopec nad osadou, ti mladší se zdravejma nohama se škrábali do kopce po svých.

18.6.12012 Memorial jarky Mottla.

Konečně se podařilo. Již před několika roky se plánovalo uskutečnění memoriálu Jarky Mottla který je autorem těch nejznámějších trampských, i Netrampských písní. Tento geniální skladatel patří mezi nejoblíbenější trampské skladatele a takovouto akci si skutečně zasloužil. Hlavní osobou v organizaci této akce byl František Hacker, takto kapelník hvězdné kapely KTO. My měli tu čest že nás k této akci přizval . Na Barče nebylo zase jednou k hnutí. O mluvené slovo se tentokrát postarala Dana Vacková s Baronem a nutno říci že bylo co komentovat. Kapely se střídali jedna za druhou, písničky Jarky Mottla zněli sálem, vzpomínalo se a zazněla i skladby jiných autorů. Kamarádi staré řeky vystoupili v oblečkách námořnických a musím říct že jsme měli pocit jako by na pódiu Jarka Mottl s námi stál a zpíval .

Memoriál Jarky Mottla 18.6.2012

7.7.2012 Potlach v Muzeu.

Rejža Hazuka se opět ujal organizace potlachu v muzeu trampingu v Jílovém u Prahy. Postupem let se stává toto místo obvyklým setkáním starých traperů. Já doufám že ještě do muzea nepatříme, ale už jednou o nás řekli že bude zpívat kapela trampských trilobitů, tak proč ne? Podívejte se co napsala o do Plků Dana,……. Mě se osobně nejlépe líbila písnička Harley Dawidzn zpívaná Frantou Hackerem alias Johnym Cashem.

8.7.2012 Berounka

Ještě nám v uších doznívaly písničky z muzejního potlachu a už jsme balili lodní pytle a nezbytné propriety potřebné ke splutí Berounky. V neděli večer jsme v Chrástu společně s partou Tomáše Pergla rozdělali první táboráček a rozezněly se naše kytary . Řeka nás ráno po dešti přivítala příjemným zvýšením hladiny a tak plavba po Staré řece stala se odpočinkovou záležitostí. Druhý den ,,u Votrubů“ se rozjela nádherná muzikantská zpívaná se vším co k tomu patří . a pak jsme se posuvali po řece jako obvykle, kamarádi se přidávali i postupem plavby, ,, u Mloka bylo veselo, na Zvíkovci se k nám přidali Vlk se Šroubem a furt se hrálo a zpívalo, letos to nebyla ani tak ,,Voda“ spíše to vypadalo jako zpívající Berounka. Po takové dovolené by bylo záhodno vzít si ještě tejden na zotavenou. Ale ještě pořád vydržíme hodně!

Berounka voda 8.7.2012

Berounka voda 8.7.2012

Berounka voda 8.7.2012

17.7.2012 Zase Na "Valenťáku"

Tentokrát nás opět pozval na muzikantskou sešlost u vody Standa Chmelík. Kdo by odolal??? Tom, známý multiinstrumentalista se všemi svými nástroji které dle potřeby a charakteru neustále střídá, Standa vybírá ty nejhezčí a mnohdy i pozapomenuté songy, Vítek Pop vše drží v rytmu úžasnou basovkou, Dvoje housle když spustí sólo, běhá mráz po zádech, Marko Čermák strčí fusekle do banja aby nikoho nepřehrával mandolína do toho patří, aranže se dělají za pochodu, my se přidáváme se sérií našich písniček a je až neuvěřitelné že setkání se mění v neplánovanou přehlídku písní, na kterou se sjeli kamarádi z širokého okolí a nikomu se domů nechce. Do práce se ale musí, odjíždíme pozdě v noci a zanecháváme Standu Chmelíka s jeho partou v náruči naší milované Berounky. Tak šťastnou plavbu!!!

Valentovský mlejn - 17.7.2012

Valentovský mlejn - 17.7.2012

30.7.2012 Potlach Údolí děsu

Dostal jsem pozvánku, za večerního vánku, dostavil se na Údolí Děsu…. Že se na ten potlach přímo třesu….. Nemohli jsme chybět, Údolí Děsu je spřátelená osada kde máme spoustu kamarádů.

A tak po zapálení ohně opět zazněly ty nejhezčí písničky z UD ,po dlouhé době se promíchala kapela seniorů s Pozvolňákama, .Do programu jsme přidali i naše pozdravy a pár klasických písniček a vychutnávali si atmosféru pěkného večera. Zlatým hřebem potlachu bylo předání volných jízdenek na pražskou veřejnou dopravu členům osady , které za nemalý Bakšiš opatřil bůhví kde Jirka Brabánek. Jeho žertíky nacházejí odezvu nejen tady a tak se těšíme co vymyslí příště.

4.8.2012 Podkrašovský vodník

Letos nás pozval Marko Čermák na festiválek s poetickým názvem "Podkrašovský vodník". Zmíněná akce se koná jako vzpomínka na dobu před 10-ti lety kdy nám naše milovaná Berounka ukázala svoji sílu a připomněla že je nutno brát přírodní živly opravdu vážně. Povodně tenkrát nejen podél břehů Staré řeky zanechaly opravdovou spoušť . Nesmírné škody se po 10-ti letech podařilo jakž takž zahladit, z myslí lidí postižených touto tragedií však nezmizí nikdy.

Kamarádů se v Podkrašovském mlýně sešlo opravdu hodně. Důstojně bylo vzpomenuto děsivých povodní a na usmíření zaznělo mnoho krásných písní. Atmosfér festivalu country a trampské písně zasazená do koloritu Vesnického mlýna , příjemné přivítání i starost majitelů o hladký průběh festiválku, domácí drůbež na dvoře i husy na vodě zkrátka pohoda. Nejen pro majitele jako poděkování, ale i pro vodáky a milovníky Staré řeky jsme zaspívali písničku kterou složil Marko Čermák a k 10. Výročí povodní doplnil další sloku k písní – Zátoka.

Pro všechny milovníky přikládám text:

Pod Krašovskou strání zas kytary zní
Řeka je tichá… chci naslouchat s ní
Vodníček hlídá , ať vlídný je proud
/:Ať mohou plavci dál, bez bázně plout:/

Tak až poplujete přes jez okolo Podkrašovského mlýna vzpomeňte si a zaspívejte.Jo

Podkrašovský vodník - 4.8.2012

Podkrašovský vodník - 4.8.2012

Podkrašovský vodník - 4.8.2012

11.8.2012 10.Výročí od povodní na Berounce - Roztoky u Křivoklátu

Starosta a hasičský sbor z Roztok u Křivoklátu pozvali naši osadu, aby se zúčastnila vzpomínkové akce, konané u příležitosti 10. výročí povodní na Berounce. Naše kapela několikrát vystoupila v průběhu slavnostního odpoledne a písničkami i vzpomínáním se postarala o dobrou zábavu.

Odměnou nám byly nejen pochvalné články v místním tisku, ale i osobní poděkování představitelů obce a Hasičského sboru.

Roztoky - 10. výročí od povodně - 11.8.2012

Roztoky - 10. výročí od povodně - 11.8.2012

Roztoky - 10. výročí od povodně - 11.8.2012

18.8.2012 Trosecký širák

Pozvání na další ročník festiválku trampské písničky "Trosecký širák" jsme nemohli odmítnout.

Cesta daleká, ale dobrá atmosféra, milý kastelán, obětavý pořadatel Medák i konferenciér Fred Jedlička jsou zárukou dobré akce. Po zahájení a zapálení symbolického táboráku naše kapela zahrála Vlajku a začal večer plný krásných písniček. A poslouchat bylo opravdu co. Duo Blanice- záruka kvality, Kanci z Jičína i Kati z Brna předvedli opravdu dobrý výkon. Paběrky Marko Čermáka, s kterými se potkáváme letos již poněkolikáté, hrají s chutí klasickou country dovedou zvednout ze sedadel nejen posluchače, ale i celou taneční skupinu. Byl z toho i neplánovaný kurz country tanců, ve kterém vynikala především Magda-Žabačka, jsa posílena medovinou předvedla takové kreace, že z toho byli paf i samotní učitelé. Naše kapela obstála i v této konkurenci a tak pro nás bylo odměnou nejen bouřlivé umííí! , ale i to že s námi zpívalo i celé trampské osazenstvo přehlídky trampských písní letošního "Širáku".

24.8.2012 Míval jsem kdysi kamaráda…

Bohužel je to pravda, je ro fakt a nedá se na tom nic změnit. Z našeho středu odešel zase nejen dobrý kamarád a člen naší osady, ale i skvělý člověk - MUDr. Jiří Holub. Byl bezesporu jednou z nejvýraznějších osobností, které se řadu let podílely na úspěšném fungování města Beroun. Jirka byl skvělý chirurg, který se nikdy nezdráhal pomoci komukoli v těžké situaci a ač sám plně vytížen, neváhal obětovat svůj čas a každému z nás dovedl podat v pravý čas pomocnou ruku. O to smutnější je, že v těžké chvíli jeho života, nemohl nikdo podat pomocnou ruku jemu. Zákeřná nemoc byla silnější. Mějme proto vždy na paměti jeho slova: "K životu patří voda. K Berounu Berounka. Už nevím, kolikrát jsem ji sjížděl. Jednou byla milá a klidná, jindy divoká a nebezpečná, jindy vyzývající - ukaž, co umíš. Ale vždy krásná. Je na nás všech, abychom ukázali, co umíme, aby Beroun byl ještě hezčí a Berounka byla milá a klidná a už nikdy berouňákům neuškodila." Jirka odešel z našeho středu ve věku 56 let . Budeme na něj všichni vzpomínat.

8.9.2012 Žabáci narozeniny svatba

Sranda jako ostatně vždy, sešlost muzikantů a kamarádů z Tramklubu praha pořádaná v radkyni u Žabáků se neobešla bez večerní návštěvy místního saloonu , srnčího guláše a hudebních nástrojů.

Od rána na chalupě se chystala svatba Magdy se Žabákem , oslava žabákových narozenin a večerní jupí u táboráku. Bylo dařivo což je vidět z obrázků.

Žabáci - 8.9.2012

Žabáci - 8.9.2012

Žabáci - 8.9.2012

15.9.2012 Žloukovice

Klub přátel Žloukovic - nejaktivnější sekce starající se o zábavu ve Žloukovicích a přilehlém okolí pod záštitou Kamaráda Ivana Sirotka spolu s naší osadou uspořádal v polovině září Trampský večer v Hospodě u Kadleců. Vzpomenuli jsme prvních kamarádů kteří před válkou začali jezdit na Sluneční vrch, na průkopníky trampského hnutí , šerifa Honzu ktila, Bobeše Holečka Pepíka Pateru- kouzelníka, Otu Plecitýho, Frantu Marka, Pepíka Polidara, Honzu Šmolcnopa, Sirotka, bratry Míru a Karla Žákovi, Brďolu, Bóžu Boučka i mnoho dalších, na slavnou chatu Galveston i na osadu Červánek která v šedesátých letech našla svoje útočiště na Sečích. Vše doplnila kapela Kamarádů Staré řeky nezapomenutelnými evergreeny té doby. Nesmírně milým zpestřením večera bylo vystoupení známého trampského dua "Tornádo" tedy Ivety Eliáškové a Marcely Plškové. Domů se nechtělo nikomu a tak i po skončení oficiální části programu se zůstalo sedět na sále. Státní prohibice vyhlášená kvůli vyšetřování otrav metylalkoholem, nikomu nevadila pivo se čepovalo a zpívaná pokračovala do časných ranních hodin.

Žloukovice - 15.9.2012

Žloukovice - 15.9.2012

19.9.2012 Velká slezina

Na Plešivci končí sezona a tak se konala závěrečná slezina v Campu. Za celosezonní hraní pro osazenstvo campu nás pan hostinský obdaroval celou pořádně vyuzenou šunkou a na slezině se tentokrát sešlo i víc kamarádů. Velice milým překvapením byly i návštěvy y daleké ciziny. Až z Austrálie nás přijel navštívit kamarád Buchta. Ač protinožec, chodil normálně jako my dal si s námi pivo a nutno říct , že radost byla na obou stranách. Důležité je že nám sdělil nějaké novinky ohledně chystaného 9. Světového potlachu, který se bude konat právě mezi klokany- nové Buchtově domovině.

Ještě než se stačil s námi Buchta rozloučit, zavítal na slezinu kamarád Ivoš- ten krátce předtím přiletěl z Washingtonu a ihned zamířil na Plešivec mezi kamarády aby nám předal pozdravy z USA i Kanady. Setkání bylo opravdu milé a nutno říct že ne každý den si v našem kempu podávají ruce světadíly. Ještě ten samý večer k nám dorazily pozdravy od Šakala z Arizony i Pavky s Marcelou ,kterří žijí na Aljašce. Tak tak jsme se stačili domluvit jak pojedeme na další potlach.

Velká slezina 19.9.2012

22.9.2012 Potlach Sovy

Z časových důvodů jsme vyjeli na potlach osady SOVY až v sobotu. Na krásném potlachovišti zbudovaném poblíž Třemošnice nás přivítali dva za tří šerifů osady, samozřejmě to byli Šíla s Baxou které známe z potlachů Canyon rayle od Jardy Kouby . Osada Sovy je osadu tří šerifů ten třetí Šmudla tentokrát chyběl. Zato byla večer u Táboráku zvolena nová šerifka kamarádka Vlasta. O program u večerního ohně se postaralo spoustu muzikantů hrál takřka každý s každým dokonce i jeden přes druhého. Pár písniček jako pozdrav od Berounky zahrála i naše Kapela a i když jsme nebyli v kompletní sestavě, museli jsme přidat i něco navíc. Zahráli jsme si i s Kamarády z Pozvolné smrti několik "děsáckých" písniček. Vašek Kotál svým zpěvem umí uklidnit i početnější sestavu a tak když se přidal Paul se svým banjem, bylo opravdu co poslouchat. Předali jsme kamarádům pozvání na náš potlach a vydali jsme se k domovu.

Potlach Sovy - 22.9.2012

Potlach Sovy - 22.9.2012

Potlach Sovy - 22.9.2012

29.9.2012 Brigáda před potlachem

Já ti něco řeknu…..,, To by jeden neřek“ Nikdo by nevěřil co práce dají , když máte ty telata den co den hnát… se zpívá v jedné známé cowboyské písni. To by fakt jeden neřek co práce a všelijakých úkonů je třeba , aby se připravil jeden potlach v místech kde nejsou žádné chaty a jiná podobná zázemí. Naštěstí už máme víc jak 45 let zkušeností a tak i když vše nevychází úplně podle představ, dovede se dát parta dohromady a kdo může, ruku k dílu přiložit dovede. Přes všechny problémy potlachoviště je připraveno, parkoviště posekáno, stoly obnoveny (foto –bobifarma)


[Akt. známka: 4,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
| Autor: Baron | Vydáno dne 24. 10. 2012 | 4516 přečtení | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
14.03.2020: Zrušení akce "Vítání jara"
V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu, který zakazuje hromadné akce se ruší "Vítání jara", které se mělo uskutečnit 21.3.2020 v lomu u srubu.

11.03.2020: Fotoalba od Kapra na Rajčeti
V menu "Fotoalba" nově naleznete odkaz na fotky od Kapra
Fanklub KSŘ

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server