Leto je fuč a podzim nám pomalu končí...

Leto je fuč a podzim nám pomalu končí...

27.5. Barča- Setkání osad.

V květnu jsme ještě stihli zahrát na Barče . Nový host večera - Kamarádka Bouřka sklidila zasloužený potlesk takřka vyprodaného sálu.

Na Eldorádu bylo znát že přitvrdili muziku. Závěrečnými písničkami Kamarádi Staré řeky navodili trampskou atmosféru a ještě stihli popřát všem kamarádům krásné letní zážitky.Sumci-červen

15.6. jsme přijali pozvání kamarádů ze Slovenska na lov sumců na krásném modrém Dunaji.

Bohužel Dunaj byl všechno, jen ne modrý a tak sumci naše nástrahy naprosto ignorovali. V kalné vodě viděti totiž nebylo. Přesto jsme jeden exemplář z kalných vod vylovili a náležitě rozporcovali.

O zázemí se obětavě staral Sisel, o výlety a kulturní plán se postaral Rebro , o nalomení páteře Marty se postaral místní průvodce po Dunaji , o ošetření Pablo. Operaci páteře po návratu zvládli na Homolce bravurně a Marta následky nese hrdinně. Nebýt této příhody, dala by se výprava Dunaj 2019 označit jako skvělá.

3.7. Slezina

Na slezinu přijel náš kamarád z Austrálie Jarda Valenta. Večer plný krásného vyprávění jsme z důvodů decibelů na koupališti zakončili s Mirkem Hellerm pod pergolou na Závodí… Spát se tentokrát nešlo…

15.7. Valentův mlýn

Tradiční setkání vodáků a muzikantů na ,, Valenťáku“… Nemohli jsme chybět . Opět zazněly písničky od Berounky i známé vodácké a trampské písně. Jez šuměl, pivo pěnilo a zpívalo se dlouho do noci… Hrálo Edorádo, Marko Čermák, přidali jsme se a zpívala celá veranda. Nádhera.

19.7. Brigáda v Údolí Zatracených…

Je to k neuvěření ale tráva a bodláky narotly letos opět. Co zbývalo, než se do toho pustit. Ještě že kamarád Jarda nastartoval traktor a posekal louku i přilehlé plochy. Hrabat dosekávat i odnášet už jsme museli sami. Ještě že se přidávají mladší. Jak stárneme, tak tý trávy je nějak pořád víc a víc.

100. let Údolí Děsu

To je slávy na Údolí Děsu… druhá nejstarší osada po Ztracence se tentokrát vyznamenala. Čuchnův memoriál zaznamenal rekordní účast borců a nebývalá účast byla v dětské kategorii. K výročí vytesal Venca Císař nový totem, šerif Andrt a Tomáš Pergl přednesli zdravice a přijali dary spřátelených osad. Nejstarší osadníci zažehli oheň a vlajka vystoupala na stožár. Že pršelo nikomu nevadilo, jen slabší povahy to vzdali. Modrá kotva se dala do hraní a už to vypadalo že nikdo další už si večer nezahraje…

Ale nakonec jsme se přeci jen dostali ke slovu a zahráli jsme kamarádům písničky ,které jsme si k oslavě připravili. Tentokrát náš sbor posílila svým zpěvem i Dita a s basou kamarád Míra. Hvězdou večera se ovšem stal Jarda Valenta z Austrálie…. Od chvíle kdy vzal kytaru do ruky, už ji nepustil a hrál za přispění Pozvolňáků až do samého rána…..Tak tedy osado íííííííííííííí Děs! Děs! Děs!

1-9.8. Žloukovické údolí

Tak jako vloni proběl dětský sportovně trampský pobyt na chatě ve Žloukovicích.

Jarka s Jirkou ,Vítek , Steny, i Jarda Valenta s Baženkou přispěli k zdárnému průběhu soutěží i celého týdne ve kterém proběhli soutěže trampské i sportovní.

Děti dobře vařili, starali se o oheň a vzorně hlídali i babičku s dědkem. Mini tábor se vydařil.

24.8. oslava 100 let osady Albatros

Netradičně pojali 100leté výročí na Albatrosu.

Zahájili jsme na chatě u Wimpiho.

Bez velkého humbuku, jen v kruhu osady, jen pár nejbližších přátel se sešlo na osadě kde kol táboráku byly rozestavěny stoly. V klubovně otevřen bar a pípa se zrzavým mokem a skutečně nebývalý bufet s lahůdkami všeho druhu.

Zahájení se ujala šerifka Olina, s pozdravem přišla i starostka Zahořan. Nechyběla hymna ani Stará vzpomínka, kterou jsme jako hosté osadě zahráli, minuta ticha za kamarády,

a pak už se jen zpívalo a hodovalo (někdo by mohl říct i žralo) jelikož zásoby připravené k oslavě se zdály nevyčerpatelné…

Na Černé perle se slavilo 65let Pionkiho, narozeniny Milušky i 55.let osady

To Bylo Jupííííííííííííííííí !!!


Když něco pořádá Černá perla je to vždycky mega…. Megaoslava proběhla i tenokrát.


Popřáli jsme Pionkimu i osadě a už to jelo… I tony Linhart se přidal s kytarou .Večer zaplál výroční oheň osady. Hrálo se zpívalo a furt něco jedlo a pilo… těžko všechno popisovat, kdo nebyl, stejně by nevěřil.

25.9. T.O.Údolí Potlach na Loužku

Kamarád Palec nás pozval. To nejde odmítnout. A tak vyrazil Míra Panenka s Jitkou a Baronem reprezentovat na Loužek. Hodovalo se , hrálo i zpívalo, Baron posílil s mandolínou kapelu z Albatrosu, omluvil ostatní Kamarády Staré řeky. Veselo bylo do rána.

28.9. Potlach na Borovíčku

Nádherné prostředí bývalých lomů, trampové z celého světa, ale hlavně úžasná kamarádská atmosféra okořeněná humorem Nafťáka, Habešana i Faráře. Krásné setkání bylo umocněno nejen pěknými písněmi, ale příroda se odměnila i dary v podobě krásných hříbků na závěr houbařské sezony.

5.10. Brigáda před potlachem

Již tradiční, jako potlach. Musí se to posekat, shrabat, připravit pro kamarády. Wimpi se opět ujal tvorby buřtguláše pro nasycení pracujících trampů. Svědomitě nakoupil buřty i sádlo i brambory. Potud vše v pořádku. Naneštěstí buřty a sádlo zůstalo u něj doma v lednici a tak se převlékl za Fitipaldiho a pádil zpět do Berouna, přípravy se chopil Steny a jelo to dál Konec dobrý, všechno dobré a tak jsme se cpali gulášem jen o chvíli déle. Alespoň zbylo i na ráno. Fík s Egim roztáčeli pilky jen to hučelo. Opravili jsme lávku, připravili dřevo i chvojí, zkrátka jako obyčejně. V neděli 6.10. jsme jeli do kostela v Radnicích kde se konalo rozloučení s paní Benišovou.

12.12.2019 - 53. potlach naší osady

Samota na campu vydržela Bobině jen do středy. To už se počali sjíždět kamarádi na pokračování v přípravách na potlach. Tady v údolí to zaplať bůh ještě funguje. Když jeden nemůže zaskočí druhej, takže ve chvílích kdy začali přijíždět kamarádi na potlach bylo vše včetně dřeva na topení i vaření. Celý 53.potlach měl již tradiční program i průběh.


Hraní, odpolední soutěže na kterých si užili hlavně děti při soutěžích které pro prcky připravila Dita. Při večerním programu a zpívání jsme nesoutěžili, ale každý z účastníků byl odměněn krásnou trampskou plackou kterou pro tento potlach namaloval Kenny a Mlynář, za což jim patří dík . U ohně bylo rozdáno cca 200 camrátek, z čehož by se dalo přibližně odhadnout i počet účastníků potlachu.

Ze zahraničí přijelo mnoho kamarádů ,zejména ze Slovenska, USA, Německa, Švýcarska Kanady a Austrálie, takže by se dal potlach nazvat i světovým...

Světová byl ale především dršťková polívka kterou připravil kamarád Rebro spolu s Egim kterej zase udělal světovej podstavec na obrovskej kotel, kterej zase sehnali kluci ze slovenska v Maďarsku. Pěkná motanice, ale dršťková mňam, mňam!

Poděkování je třeba vyslovit i nejmenovaným trampům, kteří se postarali o Pepika Téru, který měl na potlachu zdravotní potíže a pak především Ditě a Mírovi kteří Pepu dopravili nejprve domů a pak i do nemocnice v Rakovníku, čímž přišli sice o část potlachu ale Pepovi zachránili život.

Countryradio

Tak zas po čase jsme dostali příležitost zahrát si v pořadu Countryradia ,,Ozvěny osadních ohňů “ moderovaných Tony Linhartem. Nacpáni do úzké uličky za pultem jsme posílali pozdravy i poděkování kamarádům do éteru, Tony pouštěl trampské hity a my hráli na ostro.

Franta Šťastna technik a režisér pořadu v jedné osobě nám zatleskal a potěšil zprávou, že nás právě poslouchalo víc jak 13 000 posluchačů Countryradia. Napsala a pochválila nás jen paní Králová z Brtnice u Jihlavy. Tak doufejme, že se to líbilo i ostatním posluchačům a třeba i někomu z naší osady.

25.11.2019 Klub Barikádníků Setkání osad.

Příprava na Barču je vždy náročná.

Nejinak tomu bylo i tentokrát při přípravě na 309.Setkání osad. Ale jak se říká: konec dobrý...všechno dobrý! Večer se vydařil a plně obsazený sál si přišel na své.


Především Eldorádo předvedlo svůj standardní výkon a nesklamala ani berounská country kapela,, Free time“ v čele s basistou Pepikem Krátkým alias Píďou. Diváci skousli i jejich automatického bubeníka. Závěr večera patřil opět Kamarádům Staré řeky a trampským písničkám , takže na závěr už zpíval celý sál.


Tak ať se daří dál. Ahoj Baron


[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: Baron | Vydáno dne 05. 12. 2019 | 216 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
14.03.2020: Zrušení akce "Vítání jara"
V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu, který zakazuje hromadné akce se ruší "Vítání jara", které se mělo uskutečnit 21.3.2020 v lomu u srubu.

11.03.2020: Fotoalba od Kapra na Rajčeti
V menu "Fotoalba" nově naleznete odkaz na fotky od Kapra
Fanklub KSŘ

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server