Léto a podzim Kamarádů Staré řeky

Léto a podzim Kamarádů Staré řeky

Jak ten čas hrozně letí…

Sotva jsme stačili posekat louky na potlachovišti a už je léto v plném proudu. V Jílovém se konal 1.7.2017 tradiční potlach v muzeu, kde se vystřídalo víc jak 15 trampských souborů a sólistů a nutno poznamenat, že oproti jiným ročníkům tentokrát i zvukaři odvedli dobrou práci, a tak se trampské posluchačstvo rozjíždělo na osady v dobré náladě. Měsíc utekl jako voda v Berounce a už tu byl potlach na Údolí Děsu. Odpoledne borci statečně vrhali koulemi. Nás potěšila zejména soutěž těch nejmladších, neboť v mládí je budoucnost a je dobře že sportovní duch na osadách stále žije.

Potlach v Údolí Děsu
Foto z potlachu na Údolí Děsu
Klikni pro zvětšeníOsada Liberty slavila padesát let

V srpnu jsme se vydali na úbočí Malých Karpat, abychom se zúčastnili oslav 50. výročí osady Liberty. V malebném koutku karpatských hvozdů se sešlo víc jak 120 kamarádů ze Slovenska, Čech, Moravy i Austrálie. Nutno podotknout že kamarádi připravili skutečně důstojnou oslavu. Pohostinnost kamarádů je opravdu příslovečná a tak pod překrásným totemem vládl po celé setkání kamarádský duch a dobrá nálada. Po potlachu jsme si stačili ještě odskočit na dunajská ramena. I když rozvodněný Dunaj nám nepřál při pokusech o ulovení ryby, noční plavba "Na krásném modrém Dunaji" nám vše vynahradila, za což patří našim kamarádům veliký dík.

50. výročí osady Liberty
Klikni pro zvětšení

Country Radio na nejvyhlášenějších osadách v Čechách a na Moravě.

V Country radiu začala probíhat akce COUNTRY RADIO NA SLAVNÝCH OSADÁCH.

Navštívili jsme osady: Ztracenka, Kamarádi Staré řeky, Modrá kotva, Cannawakke, Prašivka, Chlumburk, Dashwood, Ketkovák, Blanice a SKOT (převzato ze stránek radia).

Klikni pro zvětšení

Nejsem si jist, zda naše osada patří mezi nejvyhlášenější, ale posezení u táboráku s protagonisty Country radia bylo příjemným zpestřením vstupu do další padesátky osady.

Klikni pro zvětšení

Klikni pro zvětšení

Valdecký háj - 16.9.2017

No a pak už jsme se chystali na Valdecký háj - festiv pořádaný kapelou Gladly SV. I když se jednalo víceméně o country festival, dlužno podotknout že jsme se mezi countrymeny coby trampové neztratili.

....

Léto strávila většina osadníků v činorodém ruchu, ať už to byla plavba osadního škuneru Berounka, Indiánské slavnosti či "Námořní bitvy" při terezínském muzeu.

Mezi tím probíhaly pravidelné sleziny a připravoval se po potlach. Tráva v údolí opět povyrostla a tak se osada dala do sekání a zvelebení campu v našem údolí. I touto cestou chceme poděkovat kamarádům, kteří přiložili ruku k dílu.

V sobotu jsme si stačili ještě odskočit na potlach do Borovíčka kde jsme se setkali s kamarády osady Fort Adamsonu, Firvoody i Kamarády od Supa

Klikni pro zvětšení

51. potlach osady Kamarádi Staré řeky

nebyl ničím výjimečný a mnoho se nelišil od předešlých ročníků. Dobře se vydařilo sobotní soutěžní odpoledne. Radost nám udělalo především dětské soutěžení.

Klikni pro zvětšení

Počasí nás opět nezklamalo, jako obvykle poprchávalo , ale kamarádi zbudovali protidešťovou ochranu dokonale, a tudíž při občasných přeháňkách se bylo kam schovat .

Tohle píšu nerad, ale nedá se to vynechat. Smutnou a nepříjemnou událostí večera bylo odcizení pláštěnky, kterou měli kamarádi z osady Myland zakryta sedátka a torny v době, kdy pršelo a oni pod přístřeškem rozdávali radost svými písničkami všem kamarádům. Píšu to také proto, pokud se to stalo omylem, a v tom, kdo to udělal se hnulo svědomí a chtěl pláštěnku vrátit. :-) (ostatní nalezené předměty jako například šrajtofle a mobil se vrátili majitelům). Tak uvidíme!

V neděli jsme opouštěli údolí uklizené a tak nezbývá než poděkovat všem, kteří přispěli k zdárnému průběhu potlachu.

Podzim u Berounky

Další týden nás pozvali Marko s Vlaďkou na muzicírování u Berounky, kde jsme si společně s Paběrky a kamarády z Plzně krásně poseděli na Rybově mlýně, zachytali ryby, poklábosili a prozpívali se až do časných ranních hodin.

Zpívání pod Hvězdičkami

V sobotu 21.10. nás pozvali Kamarádi od Hvězdiček na "kladenskou" zpívanou velkou slezinu. Juj to bylo písniček. Přijeli kamarádi z Českých Budějovic, Kralup, Mělníka, Kladna i Berouna, šest kapel se střídalo v hraní i vyprávění a byl z toho nekonečný proud písniček a srandy takového kalibru, že mnohým se nechtělo ani zpátky do práce (ani do důchodu).

Klikni pro zvětšení

Fotek bylo ze všech akcí uděláno spoustu, kdo si je chce prohlédnout, musí do rubriky fotoalba a proklikat se odkazy na Rajčata jednotlivých fotografů, na akce o které má zájem. Jen doufám že páni a dámy-reportéři- fotomachři dodají také nějaké obrázky pro kronikáře.

Dostalo se nám pozvání do Ozvěn osadních ohňů . A tak kdo si bude chtít poslechnout písničky Kamarádů Staré řeky nechť si naladí Country rádio v úterý 31.10.2017 od 19°°.

To je pro dnešek ode mne všechno . Doufám, že kamarádi přispějí na stránky osady i svými zážitky z letošního léta . A že těch zážitků a akcí bylo dost, o tom není pochyb .

Ahoj Baron


[Akt. známka: 3,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: Baron | Vydáno dne 28. 10. 2017 | 964 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
14.03.2020: Zrušení akce "Vítání jara"
V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu, který zakazuje hromadné akce se ruší "Vítání jara", které se mělo uskutečnit 21.3.2020 v lomu u srubu.

11.03.2020: Fotoalba od Kapra na Rajčeti
V menu "Fotoalba" nově naleznete odkaz na fotky od Kapra
Fanklub KSŘ

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server