Údolí Děsu - 90 let

Je to mu již 90 let od doby kdy první trampové vkročili do údolí zvaného Koda, začali stavět první chaty z založili trampskou osadu později nazvanou Údolí Děsu .

S historií osady se můžete seznámit v dostupných kronikách. Jisté je že jsme byli prostřednictvím osady Pozvolná smrt, kterou tvoří převážně potomci starých osadníků ÚD, pozváni k oslavě tohoto význačného jubilea.

Akce se konala v sále u nádraží v Srbsku 7.11.2009 . Šerif Andrt uvítal nabitý sál proslovem hodným devadesátého výročí a už sálem zněly písně v podání osadní kapely pod taktovkou Tomáše Pergla. Celý sál zpíval osadní písně zejména od Pedra Muchy ale i ostatních trampských trampských bardů. Pak přišlo vyznamenání a poděkování všem zasloužilým členům ÚD a provolání sborového umí.

Jako druzí přišli pogratulovat a zahrát Kamarádi staré řeky. Po úvodní znělce celý sál povstal aby uctil památku všech trampů, kteří již popíjejí tam naoře v nebeském baru, zazněla oslavná veršovánka a další klasické i novější songy. Kamarády Staré řeky vystřídala Pozvolná smrt se svým repertoárem, vedly se řeči, vzpomínalo a hrálo až do ranního kuropění. Mládí ÚD i staří pardi dali jasně najevo že Údolí Děsu je tady a trampský duch v údolí žije dál.

Tak tedy kamarádi hodně zdraví do dalších let , a ať tu stovku oslavíme alespoň tak jako letos.

Baron
Básnička str. 1
Básnička str. 2
Básnička str. 3

[Akt. známka: 3,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
| Autor: Baron | Vydáno dne 11. 11. 2009 | 4598 přečtení | Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Fanklub KSŘ

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server