Jako voda v Berounce……

Jako voda v Berounce……

No a je tu konec roku. Ten dvoutisící sedmnáctý podle našeho kalendáře a padesátý první podle osadního, uběhl rychle jako voda v naší Staré řece. Koncem října jsme byli pozváni do Countryradia na Ozvěny osadních ohňů, odkud jsme pozdravili své kamarády, milovníky trampských písniček a i kamarády spřátelených osad.4.11.Merenda

A to už nás kamarádi z Pozvolné smrti pozvali na Merendu do "Srbárny", kde jsme se potkali se spoustu kamarádů a mohli si zatancovat, pokeceat i poslechnout spoustu pěkných písniček od Pozvolňáků, Marčelu s Ivetou, kamarádů z kapely "To co zbylo", přidat pár našich písniček i zahrát si v improvizovaném složení.

Klikni pro zvětšení

18.11. Hajnej Brko

Stačili jsme si ještě zahrát na sedmdesátinách, které slavil na Trubské "hajnej Brko". Tu oslavu spunktoval Marko Čermák, neboť nejen on, ale i spoustu trampů vděčí hajnýmu za záchranu Orlího hnízda. Těm kdo vědí, netřeba vysvětlovat o co se jedná.

25.11. Westend na Hatích

Kamarádi z Westendu jako už tradičně uspořádali předvánoční mikulášskou merendu a jako obvykle bylo veselo. Mikuláš rozdával, Kamarádi Staré řeky hráli, albatros lítal, k muzice se přidal Fanda Drábek i Káča ,Marko tejral banjo, dokonce se i tančilo, zkrátka bylo veselo. Důležité bylo , že přijeli i kamarádi z Černé perly a tak jsme se mohli dohodnout o společném konání v příštím roce.

28.11. Barča

Vzápětí po akci na Westendu následovalo Setkání osad na Barče. Na přípravu nebylo moc času, přesto se 289. Večer pěkně vydařil. Přijelo spousty kamarádů, Barča praskala ve švech, Eldorádo válelo, Originál Indigo potěšilo kamarády swingovými lahůdkami.

Klikni pro zvětšení

Závěr patřil našemu souboru a tradičním trampským písničkám, které s námi zpíval takřka celý sál.

8.12. Berounka

A už tady byl dlouho připravovaný 10. jubilejní večer – Berounko má. Do přípravy se zapojilo hodně kamarádů naší osady a tak i výzdoba a výstavka z činnosti a aktivit naší osady byla dobrou vizitkou už při vstupu do sálu. Při zahájení večera jsme si vzpomněli na naše kamarády i blížící se výročí 100.let trampingu, Gladly SW se představili svými písničkami ve kterých nechyběla ani ta jejich nejznámější "Vítr nad Berounkou". V druhé polovině vystoupil s Kamarády Staré řeky známý srandista a kamarád Milan Pitkyn.

Klikni pro zvětšení

Nejenže dokázal polechtat bránice přítomných tak až jim tekly slzy z očí, ale dokázal že je i vynikajícím zpěvákem. Všichni jsme se loučili tou oblíbenou písničkou Jendy Kordy ve které se zpívá… Po trempsku chcem žít….Zpívali všichni a domů se nikomu nechtělo. Dík patří všem kdo přiložili ruku k dílu.

10.12. Den krabic

Závěr osadních předvánočních večerů patřil už tradičně našemu "Dni krabic". Sešli jsme se "U lanovky". Náročnou přípravu, výzdobu i přípravu lahůdek, tradičních řízků se salátem, dortů, vánoček i ostatních pochutin zvládli kamarádi na jedničku. Díky! V podvečer zazněli naše trampské hymny a pak už nejen kamarádi osadníci ale i pozvaní hosté náležitě slavili, bavili se a zpívali a juchali. Rozdávání dárků a milých pozorností je součástí tradičního vánočního večírku.

Klikni pro zvětšení

Popřáli jsme si hodně zdraví a elánu do dalších let, což touto cestou přejeme i kamarádům, kteří z rozličných důvodů se tentokrát nemohli zúčastnit.

A tak se konec roku blíží rychlostí nevídanou. Nás teď čeká už jen "Svatoštěpánský pochod Kamarádů staré řeky" se zakončením v pivovaru berounského medvěda 26.12. a myslivecký bál 27.12 v Karlštejně u Janů.

Na společné oslavě Silvestra jsme se nedokázali domluvit a tak touto cestu přeju kamarádům hlavně hodně zdraví a zdar osadě do toho nového roku 2018.

Baron


[Akt. známka: 3,67 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5
| Autor: Baron | Vydáno dne 15. 12. 2017 | 708 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Fanklub KSŘ

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server