K.T.O. slavily 50.let

50 let je časový úsek velice relativní. Z pohledu vývoje života na zeměkouli se jedná o zanedbatelný okamžik. Z pohledu na dobu existence hudebních uskupení je to doba až neuvěřitelná. Vždyť kolik skupin se může tímto číslem pochlubit. Kamarádům Táborových Ohňů pod vedením kapelníka Franty Hackera se to podařilo.Trampská hudební skupina K.T.O. byla založena v roce 1963 jakožto muzikantské trio ve složení František Hacker (zpěv a kytara), Vladislav Morava (zpěv a kytara), a František Turek (zpěv a banjo ).Od roku 1970 hraje skupina v pestřejším nástrojovém obsazení . Od roku 1976 skupina úzce spolupracovala se zpěvákem Waldemarem Matuškou a jeho ženou, zpěvačkou Olgou Blechovou. I když potkali během jejich kariéry nesnáze (jako potíže s texty písní, ve kterých se nemohl vyskytnout žádný symbol svobody, který byl normálně obsažen v americkém country) přesto si dokázali udržet skoro nezaměnitelný okruh obdivovatelů, jejich písničky zdomácněli na všech trampských akcích.

Letos 18. září 2013 uspořádaly K.T.O. slavnostní koncert na oslavu svých padesátin v pražské Lucerně.

KTO - 50 let

Hostů a gratulantů se sjelo opravdu hodně. Na oslavě zahráli a přišli gratulovat kromě seniorů KTO – Šmidliboys, také Olinka Blechová Matušková se synem Waldemarem Matuškou jr., Jitka Vrbová , Tony Linhart s Helenou Maršálkovou, Honza Frühwirt nebo lépe Andělín, Milan Pitkyn, Roman Horký, Ivan Mládek a Láďa Morava, Marta Skarlandtová, skupiny Kupa, Bandoleros, Eldorádo.

KTO - 50 let

Kamarádi Staré řeky z Berouna krom písniček a přání předali kapelníkovi Františku Hackerovi také pozdravy od celé naší osady a velkou upomínkovou Placku. Při setkání šerifů spřátelených osad byl předán i krásný indiánský totem z dílny osadního řezbáře Rafiky - Pavla Petříčka.

KTO - 50 let

Trampskou hymnu na oslavu 95. Let vzniku trampingu zahráli Kamarádi Staré řeky a zpívala celá Lucerna. Plaketu za celoživotní práci a přínos kapely pro rozvoj Country a Western music od nakladatelství Multisonic předal kapelníkovi Hackerovi Karel Vágner. V druhé polovině programu zahrály K.T.O. ty nejlepší hity ze svého repertoáru a závěrečnou písní se s diváky rozloučili všichni účinkující.

KTO - 50 let

Z koncertu a oslav si odnášeli téměř všichni krásný zážitek nejen z písniček, které ten večer zazněli, ale také z mnoha přátelských setkání a kamarádské atmosféry.

Foto: ©2013, Marcel Špeta
Text: ©2013, Baron


[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
| Autor: Baron | Vydáno dne 01. 11. 2013 | 2458 přečtení | Počet komentářů: 20 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Novinky
Databáze neobsahuje žádnou novinku.
Fanklub KSŘ

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server